Bramy rolowane elastyczne

Przeciwpożarowe elastyczne bramy rolowane znakomicie nadają się do montażu w różnych warunkach budowlanych, w obiektach o różnym przeznaczeniu i funkcji (magazyny, domy towarowe, muzea itp.). Dzięki swej zwartej budowie wymagają stosunkowo niewiele miejsca do montażu, stanowiąc jednak znakomitą ochronę przeciwpożarową.
Bramy posiadają Aprobatę Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej, w klasie odporności ogniowej EI1 60 oraz EI1 120. Uzyskując tym samym najwyższą klasę ochrony przeciwpożarowej o rygorystycznych normach, które obowiązują na obiektach o podwyższonym ryzyku jak np. rafinerie paliw, przedsiębiorstwa produkujące środki chemiczne, materiały łatwopalne itp. Ilość funkcji otwierania i zamykania bramy obliczono na ok. 10.000 cykli.
Prowadnice z blachy stalowej-ocynkowanej mają głębokość prowadzenia pancerza min. 80 mm, wał i konsole montażowe łożysk zabezpieczone są antykorozyjnie. Każda brama dostarczana jest wraz z kasetą zabudowy wału z płyt ppoż. Promatect.
Specjalny napęd ognioodporny (230 V lub 400 V - w zależności od wymiaru) wyposażony jest w przekładnię zębatą czołową z hamulcem ograniczającym alarmowe opadanie pancerza do prędkości 20 cm/s. Łańcuch napędu z co najmniej 6 - krotnym zabezpieczeniem miejsca wlotu i wyjścia łańcucha. Na wypadek pożaru bramy zamykają się pod własnym ciężarem.
Wyposażenie standardowe stanowi: skrzynka sterownicza z transformatorem 24 V (z akumulatorem i ładowarką), optyczne i akustyczne zgłaszanie błędów z funkcją ich cyfrowego wyświetlania, czujki dymowe (liczba czujek dymowych zależy od wymiarów bramy), zestaw włączników z blokadą na klucz, włącznik alarmowy w obudowie z szybką oraz syrena alarmowa (ok. 100 dB).


Back to top