PW DROGOWSKI

Bramy przeciwpożarowe

Wszędzie tam, gdzie otwór wejściowy jest duży i posiada wolne miejsce przynajmniej po jednej stronie, można zainstalować przeciwpożarową bramę przesuwaną. Produkt wykazuje odporność ogniową do klasy EI120. Nie ma tutaj ograniczeń co do wielkości zabezpieczenia, dlatego jest ono bardzo wszechstronne i nadaje się do różnych obiektów. Oferujemy wykończenie w dowolnej kolorystyce z palety RAL. Bramy przesuwne bez przeszkód mogą być instalowane z bezprogowymi drzwiami ewakuacyjnymi albo progowymi drzwiami przejściowymi.

Przeciwpożarowe bramy przesuwane składają się z:

  • kształtownika nośnego toru,
  • toru jezdnego,
  • skrzydła,
  • elektrotrzymacza,
  • wózków jezdnych,
  • elementów przymykowych,
  • przeciwciężaru,
  • rolek prowadzących.

Skrzydła bram przesuwanych wykonane są z specjalnie modyfikowanej, utwardzonej wełny mineralnej. Wzmocnienie wewnętrzne stanowi zbrojenie z prętów stalowych. Z zewnątrz skrzydła obłożone są wytrzymałą blachą, której kolor można wybrać dowolnie z dostępnej palety.

Jak wygląda instalacja?

Skrzydło bramy ppoż zawiesza się na specjalnych wózkach umieszczonych w szynie jezdnej. Przeciwciężar wraz z osłoną mocuje się po stronie kieszeni przymykowej bądź po stronie przeciwnej. U dołu skrzydło prowadzone jest za pomocą rolki mocowanej poza otworem w murze. Każdy model bramy przesuwnej wyposażony jest w elektrotrzymacz (24 V prądu stałego), którego zadaniem jest utrzymywanie skrzydła w pozycji otwartej. Za dopłatą istnieje możliwość wyposażenia w dodatkowe elementy systemu sygnalizacyjno-ostrzegawczego. Brama przesuwna daje możliwość zamontowania w niej np. drzwi przejściowych bądź ewakuacyjnych wyposażonych w klamki lub dźwignie antypaniczne.

Jak to działa?

Do zamknięcia skrzydła dochodzi na zasadzie grawitacji, poprzez siłę przeciwciężaru. Podłączenie elektrotrzymacza do centralki przeciwpożarowej pozwala utrzymywać skrzydło bramy w pozycji otwartej. W razie wystąpienia zagrożenia pożarowego centralka automatycznie zwalnia elektrotrzymacz, po czym skrzydło zamyka przejście pomiędzy strefami pożarowymi, zapobiegając rozprzestrzenianiu się ognia i zadymieniu. Bramę można otworzyć ręcznie albo automatycznie, za pośrednictwem napędu elektromechanicznego, który dostępny jest za dopłatą.